נקודה לפרשת השבוע – תזריע החודש

בקרוב: בחירות בחודש שנוח לכם!

נקודה לפרשת השבוע

לא משנה למי תצביעו בשבוע הקרוב, ההצבעה תהיה משיקולים של "מה הם הבטיחו לנו". נכון, מוכרחים להצביע כדי לממש את הקול, אבל בטוח שלא נקבל את הכל.

אבל יש עוד אלטרנטיבה. תקראו עד הסוף.

השבת נוציא בבית הכנסת שלשה ספרי תורה! פרשת השבוע (פרשת תזריע), פרשת ראש חודש (כי השבת זה ראש חודש), ופרשת "החודש" שנאמרה בראש חודש בניסן. זה אירוע משמח שלא קורה כל שבת, אבל העיקר זה המשמעות.

בלוח היהודי יש שני חודשים עמוסים בחגים, תשרי ופסח. שניהם נחשבים גם כ"חודש הראשון". ניסן הוא החודש הראשון לחודשי התורה ותשרי הוא ראשון לחודשי השנה כיום. לכל אחד מהם משמעות נפרדת וחשובה.

בתשרי מדגישים את העבודה שלנו, התחתוניים. להתפלל, לבקש סליחה, לתקוע בשופר ולבקוע שערי שמים כדי לקבל שנה טובה.
בניסן לעומת זאת העבודה היא למעלה – "פסח ה' על בתינו". בורא עולם הוציא אותנו ממצרים ואילו לא – היינו נשארים שם לנצח. זהו חודש של ניסים (כשמו של החודש), שמעל הטבע.

השבת, ראש חודש בניסן זו ההזדמנות שלנו לבחור. העם היהודי שבע צרות יגונות ואירועים, ומחזיק מעמד לאורך כל הדרך, כי הטבע לא תמיד (או "תמיד לא") מה שקבע. אנחנו עם של מעל הטבע, של מעל ההגיון, וזה מה שצריך לבחור.

זו הזדמנות שלנו להוריד טיפה מההחלטה ש"הטבע קובע" ואז אין ברירה מוכרחים "לנסוע לפי הזרם" ולעשות כל מה שהעולם תובע ולשקוע ולטבוע בטבע –
ולהחליט לחיות בחיים של חודש ניסן, בידיעה שבורא העולם הוא מעל הטבע וביכולתו לתת לנו חיים מאושרים גם אם "נבזבז" כמה שעות על לימוד תורה או תפילה ונוריד מהעבודה, גם אם נדע לוותר מהכסף שלנו ולתת למי שאין לו.

בואו נבחר כבר היום, נבחר בחיים הטובים ולא הטובעים, בחיים אמיתיים מאושרים של חיי הנצח, חיי התורה והמצוות.

שבת שלום וחודש טוב ומבורך!
הרב יהודה גינזבורג
הדלקת נרות בחיפה 18:32
צאת השבת 19:31

מאמרים אחרונים

קייטנת פסח 2019 חיפה

קייטנת פסח – חוויה של ממש לילדים שלכם!קייטנת הפסח של “שלהבות” תתקיים במרכז הכרמל במרכזה של טיילת לואי.חוויה של סיורים בטבע, לימודים וכיף לחופשת הפסח.

קרא עוד »

מה שלא ידעתם על מכירת חמץ

מה שלא ידעתם על מכירת חמץ באינטרנט, בsms ובאפליקציה, אלו הם רק מגוון מן האפשרויות של מכירת החמץ במאה העשרים ואחת. אז איך זה התחיל

קרא עוד »

דרשות לשבת

נקודה לפרשת השבוע – בהר

כמה שעות עובד נהג מונית? נקודה לפרשת השבוע נזדמן לי השבוע להיות באחת המדינות המפותחות יותר בעולם. כאשר בשעת ערב סבירה ביקשתי למצוא חנות מזון

קרא עוד »

נקודה לפרשת השבוע – תזריע החודש

בקרוב: בחירות בחודש שנוח לכם! נקודה לפרשת השבוע לא משנה למי תצביעו בשבוע הקרוב, ההצבעה תהיה משיקולים של "מה הם הבטיחו לנו". נכון, מוכרחים להצביע

קרא עוד »
השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן